Advertising Account Specialist

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Advertising Account Specialist, pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul FMCG.

Cerinte
Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
Bune abilitati de comunicare si negociere;
Persoana carismatica, ambitioasa;
Abilitatea de a descoperi nevoile clientilor si a gasi rapid cea mai buna solutie;
Abilitati de operare in pachetul Microsoft Office;
Cunostinte avansate de limba engleza (cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj);
Permis de conducere, categoria B.

Responsabilitati
Aprofundezi conceptele marketingului digital si al vanzarii consultative, in special cele asociate aplicatiilor pentru mobil;
Realizezi activitati administrative si pastrezi evidenta clientilor;
Colaborezi cu colegii sa creati campanii creative sau alte proiecte in conformitate cu standardele discutate cu clientii;
Urmaresti concurenta si monitorizezi piata la nivel national si international;
Contactezi clienti noi si construiesti solutii personalizate pentru ei;
Negociezi ofertele si clauzele contractuale.

Beneficii
Ai parte de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!