Admin & Payroll Specialist

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza admin & payroll specialist pentru clientul sau, o companie din domeniul retail.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate,
– Aptitudini utilizare PC,
– Persoana organizata si capabila sa prioritizeze lucrurile,
– Cunostinte bune de limba engleza,
– Cunostinte ale pachetului Office.

Responsabilitati:

– Pregatirea documentelor de munca necesare in conformitate cu legislatia in vigoare,
– Organizarea si administrarea eficienta a evidentelor personalului,
– Actualizarea bazele de date interne (de exemplu, inregistrati concediul medical sau maternitatea),
– Oferirea de informatii pentru angajati cu privire la problemele legate de resursele umane, la salariu si la impozitul salarial,
– Inregistrarea tuturor informatiilor salariale in sistemul de salarizare al personalului,
– Procesarea si analizarea rapoartelor salariale, verificarea pontajelor, statelor de plata, fluturasilor, ordinelor de plata si declaratiilor lunare conform legislatiei muncii si fiscale,
– Participarea la proiectele de resurse umane.

Beneficii:

– Pachet salarial atractiv,
– Oportunitatea de a creste in cadrul unei companii multinationale,
– Training-uri pentru dezvoltarea personala si profesionala.